Zpravodaj

Chcete být informování o probíhajících slevách a sezonních akcích? Registrujte se do zpravodaje zadáním emailové adresy:

 

Montáž na počkání

Montáž provádíme na počkání, doba výměny výfuku je dle náročnosti od 15 minut do cca 2 hodin. U náročnějších oprav se může tato doba prodloužit, ale v 99% je vždy výfuk opraven ještě týž den, co k nám byl Váš vůz přistaven.

Montáž na počkání Více informací
 

Výfuky >Opravy výfuků

Opravy výfuků

Centrální sklad, montáž na počkání...

Autoservis Car-Men má vlastní sklad a tak montáž výfuku je otázkou jedné kávy.

Výfukový systém

Výfukový systém slouží ke snižování hluku, který motor vytváří při spalování paliva a následném odvodu spalin přes katalyzátor zabraňuje pronikání nežádoucích plynů do ovzduší a měl by přispívat k maximálnímu výkonu motoru při minimální spotřebě paliva.

Montáž výfuků

Montáž provádíme na počkání, doba výměny výfuku je dle náročnosti od 15 minut do cca 2 hodin. U náročnějších oprav se může tato doba prodloužit, ale v 99% je vždy výfuk opraven ještě týž den, co k nám byl Váš vůz přistaven. Cena výměny popř. opravy výfuku se stanoví také dle náročnosti a pohybuje se v řádu stokorun. Přesnou částku za výměnu nebo opravu Vám vždy sdělíme před započetím prací.

Originální výfuk

Mnoho zákazníků se nás ptá, zda výfuk, který mu montujeme je originál? Je třeba zdůraznit, že nový automobil nevzniká tak, že si každá automobilka vyrobí všechny díly počínaje tím nejmenším šroubečkem přes elektronické díly, skla do oken, sedačky, pneumatiky až po zmiňované výfuky. Je to tak, že firma vyrábějící např. skla dodává na základě subdodavatelských smluv autoskla do několika automobilek. A stejně je to i s výfuky. Můžete si koupit výfuk u nás, dodáváme výfuky firem Bosal, Walker, Rosi, Tesh a podle potřeby i další a nebo si můžete také koupit výfuk ve značkovém servisu, kde pravděpodobně koupíte výfuk od jednoho ze známých výrobců výfuků, ovšem s patřičnou nálepkou originality a za cenu podstatně vyšší.

Opotřebení výfuku

Jelikož se jedná o jednu z nejvíce namáhaných částí automobilu,která pracuje v extrémních podmínkách, jako jsou veliké rozdíly teplot, tak i extrémní tepelné zatížení, které se někdy pohybuje až okolo 1000ºC,dochází často k jejímu opotřebení. Další negativní vlivy jsou:
  • voda zůstavající v tlumičích (koroze výfuku)
  • agresivní kyseliny
  • spalované palivo
  • kamení, sůl a jiné materiály na vozovce
  • mechanické namáhání (pnutí a ohyby)

Jak poznat špatný výfuk?

  • větší spotřeba paliva
  • auto je hlučnější
  • má menší výkon
  • klepání uvolněné části
Uvolněný výfuk může v "lepším případě" poškodit podvozek vozidla nebo prorazit nádrž, v tom horším zapříčinit nehodu, nebo ohrozit řidiče jedoucího za Vámi.

Nechte si proto u nás ZDARMA výfukový systém aspoň dvakrát do roka překontrolovat.