Zpravodaj

Chcete být informování o probíhajících slevách a sezonních akcích? Registrujte se do zpravodaje zadáním emailové adresy:

 

Montáž na počkání

Montáž provádíme na počkání, doba výměny výfuku je dle náročnosti od 15 minut do cca 2 hodin. U náročnějších oprav se může tato doba prodloužit, ale v 99% je vždy výfuk opraven ještě týž den, co k nám byl Váš vůz přistaven.

Montáž na počkání Více informací
 

Katalyzátory pro osobní auta

již od 3000,-Kč vč. montáže na počkání

Cena katalyzátoru

Originální kompletní díly s katalyzátorem se pohybují i v cenách od 10.000,-Kč výš,ale lze je nahradit tzv. univerzálním katalyzátorem,jehož cena je podstatně nižší-u nás pořídíte katalyzátor již od 3000,-Kč vč. montáže.Jelikož většinu katalyzátorů máme skladem,není třeba se na tuto montáž objednávat-prostě přijedete kdykoliv od 7,30-18,00hodin a do hodiny odjedete s novým katalyzátorem.

Funkce katalyzátoru

Katalyzátor je vrstva vzácných kovů (nejčastěji směs platiny a rhodia), které způsobí vznik reakce toxických látek s kyslíkem jejímž výsledkem jsou netoxické plyny-zjednodušeně řečeno,redukuje únik škodlivých plynů do ovzduší.

Životnost katalyzátoru

Doporučená doba výměny katalyzátoru je při cca 90.000 km

Lambdasonda

Lambdasonda je umístěna před katalyzátorem a signalizuje řídící jednotce v motoru poměr vzduchu v palivové směsi. To přispívá k její optimalizaci a prodloužení životnosti katalyzátoru. U novějších vozů jsou navíc kontrolní lambdasondy umístěné za katalyzátorem.Špatně fungující lambdasonda má negativní vliv na životnost katalyzátoru.

Pokud praskne keramika uvnitř katalyzátoru,může pokračovat výfukovým potrubím do zadních tlumičů výfuku,kde způsobí neopravitelné škody-nechte si ZDARMA katalyzátor včas zkontrolovat.